Czekoladowy autobus

Wczoraj na naszym przedszkolnym parkingu zjawił się Czekoladowy Autobus – to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Powstał z myślą by odwiedzić każde dziecko, zarówno z większych miast jak również do małych miejscowości. Autobus ma służyć temu aby przekazać dzieciom wiedzę na temat jak odróżniać czekoladę zdrową od wyrobu czekoladopodobnego.

Scenariusz czekoladowych warsztatów wyglądał następująco: 

  • Organizatorzy dbają o to, by każde dziecko mogło się poczuć jak prawdziwy MasterChef – w tym celu wszyscy uczestnicy otrzymują specjalne czapeczki i fartuszki
  • Dzieci zostają zapoznane z historią czekolady
  • Kolejnym punktem programu jest degustacja trzech rodzajów czekolady. Do zajęć wykorzystywana jest czekolada o zawartości 85% kakao.
  • Następnie każde dziecko przy pomocy foremki wykonuje swoją czekoladkę .
  • Później następuje rysowanie wzorów czekoladą i ozdabianie ich innymi rodzajami masy czekoladowej
  • Następnie organizatorzy wręczają każdemu dziecku dyplomu Mistrza Czekolady
  • Prowadzący rozdają przygotowane kartoniki, w których dzieci zabiorą ze sobą przygotowane słodkości.

informacje zaczerpnięte ze strony 

https://czekoladowyautobus.eu/dla_szkol_i_przedszkoli/

🎄🎄🎄Przedszkolakom i Rodzicom🎄🎄🎄
Niech magiczna moc
Wigilijnego wieczoru
przyniesie spokój i radość.
A Nowy Rok obdaruje
pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
życzy: Dyrektor, grono pedagogiczne i pracownicy przedszkola

Dzień jeden w roku

Jest taki dzień, jeden w roku, kiedy zasiadamy do wyjątkowego posiłku – jest to ostatni dzień przed przerwą świąteczną, kiedy jeszcze jesteśmy wszyscy razem, a tym wyjątkowym posiłkiem jest nasza przedszkolna mała Wigilia.

Już od samego rana nastrój był wyjątkowy, ponieważ Mikołaj zostawił w każdej sali worek pełen prezentów wraz z listem do dzieci. Każda grupa otrzymała nowe zabawki, z których wszyscy bardzo się ucieszyli 🙂 Mikołaj dokładnie wiedział czego naszym przedszkolaczkom brakuje w ich salach i dokładnie to umieścił w workach.

Po śniadaniu Borsuczki zaprosiły nas na uroczyste Jasełka, które przygotowały wszystkich na kolejny punk dnia – wspólny, odświętny posiłek poprzedzony łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń.

 

 

 

Świąteczna wycieczka

Jeżyki i Borsuczki zapragnęły uciec od świątecznych obowiązków i wybrały się wspólnie do Parku Rozrywki „Rodzinka”. Wspaniała zabawa połączona z wizytą Mikołaja dała wiele radości zarówno małym jak i dużym 🙂

Dziewczynka z zapałkami

Jaskółeczki wraz z paniami Violettą, Kasią i Agatką zaprosiły do przedszkola dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Z tej okazji przygotowały przepiękne przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”, baśń ta jest nam wszystkim doskonale znana, jest także doskonałym przesłaniem na Święta Bożego Narodzenia mówiącym o empatii. 

Wigilia dla osób starszych i samotnych

13 grudnia Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowała spotkanie wigilijne.
W świątecznym spotkaniu uczestniczyły osoby starsze – samotne.

Nasze Borsuczki przygotowały dla przybyłych gości Jasełka. 

Jasełka w Sokolnikach Wielkich

Dzisiaj nasze Szpaczki wybrały się do Sokolnik Wielkich, aby wziąć udział w Jasełkach zorganizowanych przez dzieci z Przedszkola Niepublicznego im. św. U. Ledóchowskiej. Przepiękna opowieść o Narodzinach Jezusa wprowadziła widownię w świąteczny nastrój, a aktorzy występujący w widowisku wspaniale oddali klimat betlejemskiej stajenki. Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilkanaście dni, dzięki takim wydarzeniom jak dzisiejsze Jasełka możemy jeszcze lepiej przygotować się na przyjście Jezusa. 

H. T.