Dzień Przedszkolaka

Dzisiaj świętowaliśmy jeden z naszych ulubionych dni – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Każda z grup obchodziła go na swój sposób, w zaciszu swojej sali 🙂 ale oczywiście były też wspólne atrakcje. Zacznijmy jednak od początku – już od rana na Przedszkolaki czekało pięknie udekorowane przedszkole oraz wesoła muzyka, a także Pani Dyrektor rozdająca wszystkim Dzieciom prezenty (każdy mógł wybrać coś dla siebie:), blok żywieniowy, oprócz jak zwykle zdrowego i pysznego menu, zaserwował wspaniałe ciasteczka, których zapach roznosił się już od rana, kiedy tylko zostały włożone do piekarnika, największą jednak niespodzianką było przedstawienie przygotowane dla dzieci przez dorosłych.

W tym roku wybrałyśmy popularny wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” i przedstawiłyśmy go w niecodzienny, humorystyczny i muzyczny sposób naszym Przedszkolakom. Dzieci były zachwycone obserwując swoje panie w komicznych sytuacjach, a my – jak dzieci, bawiłyśmy się równie dobrze 🙂

Cieszymy się niezmiernie, że mogłyśmy tak wspaniale świętować ten dzień z naszymi Przedszkolakami, którym jeszcze raz życzymy wszystkiego co najpiękniejsze.

H.T.

Dzień Kropki

W czwartek był Międzynarodowy Dzień Kropki – popularne święto mające na celu pobudzanie kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Na naszych ubraniach nie zabrakło kropkowanego motywu. Dzieci brały udział w ciekawych, inspirowanych kropką zabawach. Na początku wysłuchały opowiadania Petera H. Reynolds’a pt. „Kropka”, którego bohaterką jest mała Vashti. Dziewczynka dzięki nauczycielce od plastyki i malutkiej kropce, uwierzyła w siebie oraz poznała swój talent. Przedszkolaki zamieniły się w prawdziwych artystów i powstały wyjątkowe, niepowtarzalne kropkowane prace plastyczne.

Joanna Król

Drodzy Rodzice, Serdecznie zapraszamy od 01.09.2022 r. nasze krasnalkowe przedszkolaki.

Przedszkole funkcjonuje od godziny 6.00-17.00. Od września zapraszamy rodziców do naszego przedszkola. Rodzice osobiście wprowadzają dziecko do placówki, bezpośrednio do sali.

Rozmieszczenie sal:

Szpaczki 3-latki sala Szpaczki parter, wejście przy placu zabaw,

Zajączki 3-latki sala Zajączki parter, wejście przy placu zabaw,

Borsuczki 5-latki sala Borsuczki parter, wejście przy placu zabaw,

Misie 5-latki sala Misie piętro, wejście przy placu zabaw,

Wróbelki 6- latki sala Wróbelki piętro, wejście przy placu zabaw ,

Wiewiórki 5,6- latki sala Wiewiórki piętro, wejście nowa część,

Sówki 6- latki sala Sówki piętro, wejście nowa część,

Jaskółki 4-latki sala Jaskółki piętro, wejście nowa część,

Jeżyki 4-latki sala Jeżyki piętro, wejście nowa część.

Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszamy od 01.08.2022 r. dzieci zapisane na dyżur wakacyjny. Przedszkole funkcjonuje od godziny 6.00-17.00.

Prosimy kierować się do wejścia przy placu zabaw. Od sierpnia zapraszamy rodziców do naszego przedszkola. Rodzice osobiście wprowadzają dziecko do placówki, bezpośrednio do sali.

Podział grup:

Jaskółki – sala Jaskółki parter

Jeżyki -sala Jeżyki parter

Borsuczki, Wiewiórki, Misie – sala na piętrze Misie

Szpaczki, Zajączki, Sówki – sala na piętrze Wróbelki

Dzieci z oddziałów Bytyń, Gaj Wielki, Przedszkole Akademia Małego Olimpijczyka i Myszka Miki- sala na parterze Borsuczki.

Z Rodziną na Imieniny Krasnala Hałabały

Cieszy nas niezmiernie fakt, że w tym roku, po długiej przerwie, mogliśmy świętować kolejne, tym razem już szesnaste, Imieniny naszego Patrona – Krasnala Hałabały.

Dzień Imienin powitał nas błękitnym niebem i pięknym słońcem. Od samego rana przygotowywałyśmy się na przybycie gości. W ogrodzie przedszkolnym stanęła scena, na której wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, prezentując gościom skomplikowane układy taneczne, na scenie odegrane zostało także przedstawienie pod tytułem „O Jasiu i Małgosi na szczęście i zdrowie”, przygotowane przez pracownice przedszkola, zatańczyła dla nas także Zumba Sila. Na przybyłych gości czekała również moc innych atrakcji – kolorowe „dmuchańce” dla najmłodszych, artystyczne malowanie twarzy, wakacyjne warkoczyki, zawody sportowe, zabawy sensoryczne, kolorowe mega bańki i bogato zaopatrzony bufet, a także stoiska z kosmetykami przyjaznymi dla otaczającej nas przyrody. Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła do zwiedzania wóz strażacki, a Druhowie strażacy służyli zainteresowanym swoją wiedzą i doświadczeniem.

Wszystkim, którzy swoją obecnością i zaangażowaniem przyczynili się do realizacji naszej najważniejszej przedszkolnej imprezy imieninowej serdecznie dziękujemy, a jest komu dziękować, bo jak zwykle rąk do pracy było sporo, pomagały nam dzieci oraz rodzice, z Radą Rodziców na czele. Jak zawsze, mogłyśmy liczyć na naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy także i tym razem przekazali nam swoje wsparcie.

Do zobaczenia w przyszłym roku !

H. T.

Warsztaty w Młyn Pizza

Wszystkie grupy przedszkolne miały okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych, podczas których poznały sekrety klasyki kuchni włoskiej. Wspólnie uczyły się robić pizze 🙂 Dowiedziały się, m. in. z czego zrobiony jest sos pomidorowy, ile czasu ciasto powinno spędzić w lodówce oraz co jest niezbędnym wyposażeniem pizzerii – łopata… operacyjna. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wyśmienicie, ale smakowały wybornie 🙂

Dziękujemy MŁYN Pizza za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałych warsztatów kulinarnych .

Joanna Król

Dzień Sportu

W tym roku z okazji Dnia Sportu przedszkolaki wzięły udział w ósmej edycji akcji „Sprintem do maratonu”. Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym, czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu. Dzieci brały również udział w bajkowych aktywnościach sportowych, do wykonania otrzymały zadania z bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Kot w butach”, „Królewna Śnieżka”, „Trzy świnki”, „Kopciuszek”, a także z wierszy „Okulary” i „Rzepka”. Zadania sprawiły dzieciom dużo radości, wszyscy zostali nagrodzeni medalami oraz skosztowali przepysznych lodów.

W akcji „Sprintem do maratonu” wzięło udział 175 osób -149 dzieci i 26 pracowników przedszkola. Łączny dystans jaki udało nam się pokonać to 37300 m.

Marlena Grenda, Katarzyna Nowak, Joanna Szepczyńska

Bajkowe Nutki

Wczoraj wzięłyśmy udział w warsztatach prowadzonych przez Monikę Kluzę instruktorkę warsztatów muzyczno-teatralnych, autorkę bajek, wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci. Pani Monika organizuje i prowadzi autorskie warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół i przedszkoli z wykorzystaniem idei Carla Orffa, propaguje amerykański system Chroma Notes®, wykorzystujący paletę kolorów do kodowania dźwięków umożliwiających grę na tęczowych instrumentach.

Podczas spotkania poznałyśmy wspaniałe propozycje piosenek, zabaw ruchowych, tańców, z wykorzystaniem autorskiej muzyki oraz ciekawych rekwizytów, które z łatwością same możemy stworzyć.

Najbardziej lubimy takie właśnie spotkania, pełne dobrej energii i pomysłów, które możemy wdrożyć do pracy z dziećmi.

H.T.